Skúšky a súťaže
Na tejto stránke nájdete všetky absolvované skúšky, ale aj rôzne súťaže. 

Letný tábor IPRK

V rámci letného tábora v Pelhřimove, ktorý organizovalo IPRKT sa konal závod, ktorý pozostával z poslušnosti a špeciálnej práce na ploche a v ruine na úrovni skúšky RH-FL E / RH-T E.
S Maxíkom sme sa umiestnili na 2. mieste ;)

Kvalifikačné preteky BVK pre oblasť Západ.

V sobotu 09.06.2018 sme sa s Maxíkom zúčastnili branného viacboja kynológov v obci Abrahám, reprezentovali tak naše združenie BKZB a aj napriek pridelenému štartovnému číslu "13" sme sa kvalifikovali na postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v septembri v Lučenci :)

Medzinárodný meeting záchranárskych psov

V dňoch 18.-21.05 2018 sa v Brne konal Medzinárodný meeting záchranárskych psov, na ktorom sme s Maxom a ďalšími našimi dvoma kolegami ako družstvo BKZB nemohli chýbať :) V sobotu nás čakal pochod so 7 stanovišťami s rôznymi disciplínami ako plošné vyhľadávanie, prvá pomoc psovi, prehľadávanie objektu po chemickom poplachu, dohľadanie zraneného a poskytnutie prvej pomoci, potom nás čakal prevoz na Stránsku skalu a tam sme sa za pomoci HaZ sboru Jihomoravského kraja zlaňovali spoločne so psami a ako posledná skúška odvahy bolo hľadanie v tmavej a chladnej jaskyni. Po náročnom dni, sme boli radi že sme sa vrátili do tábora, no v noci nás čakalo prekvapenie v podobe nočného prehľadávania v lome pod Hády. V nedeľu sme mali praktické cvičenie na poskytnutie prvej pomoci pri dopravnej nehode a následné prehľadávanie zrúteného objektu. Celý víkend bol pre nás ako psovodov, ale hlavne pre našich hafanov pomerne náročný, no napriek tomu sme domov odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce, hŕbou zážitkov a taktiež sme sa naučili veľa nového hlavne pri poskytovaní PP.

Skúšky záchranárskych psov podľa NSPZT

V dňoch 14.-15.04.2018 sme sa s Maxíkom zúčastnili našich prvých skúšok vo výcvikovom centre záchranárskych psov v Rohožníku. Podarilo sa nám splniť limit pre skúšku SVZM-R, čiže skúšku všestranného záchranárskeho minima - ruina, podľa národného skúšobného poriadku záchranárskych tímov :)

Záchranársky beh prežitia 2017

V sobotu 30.09.2017 sme sa s Maxom zúčastnili 2. ročníka záchranárskeho behu prežitia, ktorý organizovali naši kolegovia z Alfa Rescue Nitra vo Veľkých Chyndiciach. Našou úlohou ako záchranárskeho tímu v zložení psovod, pes a záchranár bolo poskytnúť prvú pomoc zranenému, orientácia v teréne, taktika vyhľadávania, zľaňovanie, správne označovanie pachu psom a mnoho ďalších vecí. Z desiatich súťažiacich tímov sme sa umiestnili na krásnom 5. mieste :)